Home » Bez kategorii » WIOSENNE ŚWIĘTO MATEMATYKI!

WIOSENNE ŚWIĘTO MATEMATYKI!

W tym tygodniu z okazji Dnia Matematyki (12 marca) i Dnia Liczby Pi (14 marca) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach i aktywnościach promujących matematykę oraz rozrywkę umysłową. 13 marca przedstawiciele klasy 6 walczyli o miano Szkolnego Mistrza Rachunków.

Zwyciężczynią tego konkursu została Katarzyna Wojtas z doskonałym wynikiem 44pkt na 45pkt możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajęła Marcelina Trzaskuś 41pkt, a trzeci był Michał Barnaś 27pkt. Uczniowie brali również udział w konkursie plastycznym “Pi – praca” oraz fotograficznym “Matematyka wokół nas”. Zdaniem jury najciekawszą Pi – pracę wykonała Arleta Kawa z kl.6, a drugie miejsce przypadło ex aequo Julicie Rzeszutek i Patrycji Suchoń z kl.6. Konkurs fotograficzny wygrała Patrycja Suchoń za przesłanie zdjęć pod tytułem “Czas na matematykę” i “Romby w zieleni”, przed Julitą Rzeszutek.

Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi nagrodami ufundowanymi przez organizatora wszystkich przedsięwzięć, panią Jolantę Zielińską. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Jolanta Zielińska

RP

  • 17
  • 4 723
  • 516 583

Stan powietrza w Jaźwinach

Skip to content