Home » Konkursy

Konkursy

Konkursy w roku szkolnym 2023/2024

“A Christmas card ” i “Christmas in Britain”

22.12.2023r.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na kartkę bożonarodzeniową po angielsku. Wszystkie zgłoszone kartki są pięknie. Jednym z elementów podlegających ocenie było staranne napisanie życzeń bożonarodzeniowych odręcznie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

1. miejsce – Patrycja Suchoń 2. miejsce – Zofia Bartnik 3. miejsce – Marcelina Trzaskuś Gratulujemy kreatywności 😊

„Christmas in Britain” 21.12.2023 odbył się szkolny konkurs wiedzy o świętach Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się znajomością słownictwa oraz tradycji świątecznych. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

1. miejsce – Katarzyna Wojtas    2. miejsce – Szymon Ciołkosz    3. miejsce – Julita Rzeszutek Gratulujemy wiedzy😊

Gminny konkurs “Stroik bożonarodzeniowy”

21.12.2023r.

W świątecznym otoczeniu, gdzie w powietrzu czuć nutę magii świąt Bożego Narodzenia, nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs „Stroik bożonarodzeniowy”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością tworząc z pasją piękne aranżacje i wnosząc niepowtarzalny urok świąt do naszej szkolnej przestrzeni.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy z przyjemnością oglądali prace młodych uczestników. Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięzców. 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria kl.1-3

 1. Karol Trzaskuś SP Jaźwiny, Franciszek Pożdał SP Stara Jastrząbka
 2. Magdalena Wałęga SP Róża, Natalia Tokarczyk SP Chotowa
 3. Aleksander Barnaś SP Grabiny, Piotr Kiełbasa SP Stara Jastrząbka, Amelia Kądziołka SP Borowa

Wyróżnienia: Szymon Milas SP Grabiny, Emilia Knych SP Głowaczowa

Kategoria kl.4-6

 1. Julia Drąg SP Chotowa, Krzysztof Jurek SP Grabiny
 2. Karol Ćwik SP Jaźwiny, Amelia Jończyk SP Czarna
 3. Jakub Kiełbasa SP Stara Jastrząbka, Kamil Ostręga SP Jaźwiny, Karol Kaput SP Borowa

Wyróżnienie: Marcelina Smagacz SP Głowaczowa

Kategoria kl.7-8

 1. Łukasz Chudy SP Stara Jastrząbka
 2. Kacper Ćwik SP Jaźwiny, Aleksandra Kochanowska SP Chotowa
 3. Szymon Pęcak SP Grabiny, Maja Reczek SP Jaźwiny

To była niezapomniana okazja do wspólnego celebrowania i tworzenia wyjątkowych chwil w tej pięknej, świątecznej atmosferze świąt Bożego Narodzenia!

Organizatorami konkursu byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaźwinach – panie Agnieszka Szot, Jolanta Stelmach i Jolanta Zielińska oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, które ufundowało nagrody wszystkim uczestnikom zmagań.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy!

Bożonarodzeniowy festiwal kreatywności, czyli świąteczne konkursy

20.12.2023r.

O tej wyjątkowej porze roku, kiedy każdy dzień zbliża nas ku świętom Bożego Narodzenia, nasza szkoła przesiąknięta jest magią świątecznej atmosfery. Cieszymy się, iż możemy ogłosić, że odbyły się u nas konkursy na kartkę i stroik świąteczny, które wprowadziły nas w radosny nastrój. Uczestnicy z pasją stworzyli piękne arcydzieła, dzieląc się swoją kreatywnością, tworząc magiczne kompozycje, które ozdobiły naszą szkołę.

Wyniki szkolnego konkursu „Kartka świąteczna”:

Kategoria kl.3

 1. Fabian Rzeszutek, Karol Trzaskuś
 2. Milena Maziarka, Szymon Madura
 3. Zuzanna Kalemba, Wiktoria Skarbek, Emilia Maziarka

Kategoria kl.6-8

 1. Maja Reczek kl.7, Justyna Barnaś kl.8
 2. Kacper Ćwik kl.8, Julita Rzeszutek kl.6
 3. Beata Kutrzuba kl.8, Kamil Kapłański kl.8

Wyróżnienia: Aleksandra Popławska kl.8, Julia Ćwik kl.8, Nikola Mikosz kl.7, Michał Barnaś kl.6, Patrycja Suchoń kl.6, Karol Ćwik kl.6, Marcelina Trzaskuś kl.6.

Wyniki szkolnego konkursu „Stroik bożonarodzeniowy”:

Kategoria kl.3

 1. Karol Trzaskuś
 2. Szymon Madura
 3. Wiktoria Skarbek

Wyróżnienia: Fabian Rzeszutek, Zuzanna Kalemba

Kategoria kl.6

 1. Karol Ćwik, Kamil Ostręga
 2. Patrycja Suchoń
 3. Marcelina Trzaskuś

Wyróżnienia: Julita Rzeszutek, Michał Barnaś

Kategoria kl.7-8

 1. Kacper Ćwik kl.8, Maja Reczek kl.7
 2. Nikola Mikosz kl.7, Jakub Kieć kl.7, Julia Ćwik kl.8
 3. Justyna Barnaś kl.8, Kamil Kapłański kl.8

Organizatorami konkursów były panie Agnieszka Szot, Jolanta Stelmach i Jolanta Zielińska. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkursy w roku szkolnym 2022/2023

Gminny konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej

15.06.2023r.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Starej Jastrząbce odbył się gminny konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Naszą szkołę reprezentowały Julia Ćwik (klasa 7.), Kamila Kusek (klasa 7.) i Julia Trzaskuś (klasa 6.). Wszyscy są zwycięzcami! Gratulujemy dziewczynom występu!

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

12.06.2023r.

W dniu 2 czerwca troje uczniów klasy 7 wraz z opiekunem udało się na Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który się odbył w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie. Mieliśmy dużo czasu, więc mogliśmy zwiedzić część Rzeszowa. Konkurs okazał się być bardzo trudny i szczegółowy. Pytania dotyczyły nie tylko wiedzy geograficznej, ale także osób związanych z historią (nie tylko współczesną)czy polityką.

Uczniowie musieli również mieć wiedzę na temat tych, którzy urodzili się w krajach niemieckojęzycznych , ale odnieśli sukces jako obywatele innych krajów. Jedno z pytań dotyczyło długości wszystkich autostrad w Niemczech. Tylko jednemu uczniowi udało się zdobyć o 1 punkt mniej niż 100 %, pozostali stracili już co najmniej 21 pkt.  17. miejsce zajął Kacper Ćwik. Gratulujemy! Poza samą rywalizacją poczuli stres i presję i to doświadczenie na pewno pomoże im w następnych konkursach i egzaminach.

Szkolny konkurs fotograficzny “Krajobraz Jaźwin i okolicy”

06.06.2023r.

Justyna Barnaś, Julia Ćwik, Nikola Mikosz i Karol Ćwik zostali nagrodzeni w szkolnym konkursie fotograficznym pt. “Krajobraz Jaźwin i okolicy”. Zdjęcia przedstawiały zarówno otaczające Jaźwiny pola czy lasy, jak również wkomponowane w otoczenie budynki użyteczności publicznej. Gratulacje!

Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

19.05.2023r.

W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Udział w nim wzięło siedmioro uczniów. Konkurs składał się z pytań otwartych i zamkniętych (prawda/fałsz i wielokrotnego wyboru). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z geografii, kultury, kuchni, zwyczajów oraz znajomością sławnych osób Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu.

Zwycięzcą okazał się Kacper Ćwik, drugie miejsce zajęła Kamila Kusek, trzecie Julia Ćwik, a czwartek miejsce po dogrywce Zofia Bartnik. W nagrodę wezmą udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Gminny konkurs ,,Maraton Matematyczny”

27.04.2023r.

27 kwietnia uczennice klasy 5 (Arleta Kawa, Marcelina Trzaskuś i Katarzyna Wojtas) wzięły udział w gminnym konkursie ,,Maraton Matematyczny”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Róży. Turniej składał się z 5 konkurencji: testu jednokrotnego wyboru, krzyżówki, zadań tekstowych, rebusów i zadań krótkiej odpowiedzi. Nasze dziewczyny bardzo dobrze się zaprezentowały, zdobywając w sumie 38,5p. na 47p. i uzyskały wyróżnienie. Konkurs kształcił umiejętność współpracy, komunikacji i doboru odpowiedniej strategii.

Gratulujemy uczennicom bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny konkurs piosenki przedszkolnej “Wiosenne Nutki

18.04.2023r.

18 kwietnia Wiktor Wałęga zdobył wyróżnienie w gminnym konkursie piosenki przedszkolnej “Wiosenne Nutki” , który został zorganizowany przez Publiczne Przedszkole w Przyborowie. Wiktorowi jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych i wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych

18.04.2023r.

W dniu 18 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych i wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy siódmej. Test składał się z 9 pytań otwartych i 3 zamkniętych. Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Popławska. Gratulujemy!

Gminny konkurs pisanki wielkanocnej

05.04.2023r.

W gminnym konkursie “Pisanka wielkanocna” wzięło udział 7 szkół z terenu naszej gminy. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Do organizatorów wpłynęły piękne pisanki wyłonione w eliminacjach szkolnych. Każda z nich była niepowtarzalna, dlatego jury miało utrudnione zadanie podczas wyłonienia laureatów. Zwycięzcami w konkursie gminnym zostali:

Kategoria klas I-III

Franciszek Szczerba (Borowa) – I miejsce

Weronika Król (Chotowa), Filip Czuchro (Stara Jastrząbka) – II miejsce

Filip Wójcik (Róża) – III miejsce

Wyróżnienia: Maja Szczerba (Czarna), Mikołaj Zagórski (Chotowa), Wiktoria Skarbek (Jaźwiny), Zuzanna Kalemba (Jaźwiny)

Kategoria klas IV-VI

Karol Kaput (Borowa) – I miejsce

Hubert Czapla (Głowaczowa) – II miejsce

Wojciech Cygan (Czarna), Szymon Ciołkosz (Jaźwiny) – III miejsce

Wyróżnienia: Julia Drąg (Chotowa), Kamila Latała (Stara Jastrząbka)

Kategoria klas VII-VIII

Aleksandra Popławska (Jaźwiny) – I miejsce

Dawid Kuta (Stara Jastrząbka) – II miejsce

Kacper Ćwik (Jaźwiny) – III miejsce

Nagrody ufundowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za kreatywne podejście do zagadnienia. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy za rok!

Szkolny konkurs pisanki wielkanocnej

04.04.2023r.

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie przygotowali konkursowe pisanki wielkanocne. Wszystkie były piękne, dlatego jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie wyłoniło laureatów.

Przyznano następujące miejsca:

Kategoria: przedszkole

Hanna Kusek, Emilia Mikosz I miejsce

Wiktor Wałęga, Natan BorekII miejsce

Hanna Kalemba, Maria GłowaczIII miejsce

Kategoria klas I-III

Wiktoria Skarbek, Zuzanna KalembaI miejsce

Emilia Maziarka, Karol TrzaskuśII miejsce

Fabian RzeszutekIII miejsce

Wyróżnienia: Victor Głowacz, Milena Maziarka

Kategoria klas IV- VI

Szymon Ciołkosz I miejsce

Jakub KiećII miejsce

Wyróżnienia: Julita Rzeszutek, Julia Borek

Kategoria klas VII-VIII

Aleksandra PopławskaI miejsce

Kacper ĆwikII miejsce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Konkurs Palm

03.04.2023r.

W Niedzielę Palmową po uroczystym poświęceniu palm został rozstrzygnięty gminny konkurs na najwyższą palmę zorganizowany przez parafię Czarna i GCKiP w Czarnej. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy 5 wraz ze swoimi rodzicami. Wykonali palmę o długości 4,35m, co dało im IV miejsce! Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Taki konkurs nie daje zapomnieć o tradycji, a także integruje.

Gminny Turniej Strażacki

27.03.2023r.

Jakub Kiec i Karol Ćwik wzięli udział w gminnym turnieju strażackim. Sprawdzili swoją wiedzę odpowiadając na wiele pytań związanych z pożarnictwem oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Uplasowali się na IV i V miejscu. Gratulujemy!

Mistrz Rachunków

14.03.2023r.

Z okazji Dnia Matematyki (12 marca) i Dnia Liczby Pi (14 marca) w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny “Mistrz Rachunków” dla klas 5-6. Wzięło w nim udział 9 uczniów. Konkurs polegał na jak najszybszym rozwiązaniu 45 działań, w których istotną rolę odgrywała kolejność wykonywania działań.

Mistrzynią Rachunków Szkoły Podstawowej w Jaźwinach po raz drugi z rzędu została Maja Reczek z klasy 6, która zdobyła 40 punktów, wyprzedzając o 1 punkt drugą Katarzynę Wojtas (kl.5) i trzecią Marcelinę Trzaskuś (kl.5).

Wszystkim uczestnikom gratuluję bardzo dobrych wyników i życzę uzyskania jeszcze lepszych rezultatów w następnym roku.

Młodzież zapobiega pożarom

10.03.2023r.

W dniu dzisiejszym druhowie z OSP Jaźwiny oraz przedstawiciel OSP Czarna przeprowadzili w naszej szkole eliminacje do gminnego konkursu “Młodzież zapobiega pożarom”. Spośród 13 uczestników 2 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Byli to Jakub Kieć z klasy 6 (I miejsce) i Karol Ćwik z klasy 5 (II miejsce). Gratulujemy! Druhowie przeprowadzili także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy im za wszelkie wskazówki, jak zachować się w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu.

Kartka bożonarodzeniowa

22.12.2022r.

“Kartka bożonarodzeniowa” to kolejny świąteczny konkurs zorganizowany dla wychowanków naszej szkoły. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki, które później trafiły do starszych i samotnych mieszkańców Jaźwin.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Julita Rzeszutek, Antoni Ciołkosz

II miejsce – Justyna Barnaś, Michał Barnaś

III miejsce – Fabian Rzeszutek, Kamil Kapłański, Kacper Ćwik

wyróżnienia: Patrycja Suchoń, Jakub Kieć

Gratulujemy!

Szkolny konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

22.12.2022r.

W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas wykonania bożonarodzeniowej dekoracji, dlatego też jury miało ogromny problem z wyborem tych najładniejszych.

A oto zwycięzcy:

I miejsce – Kamila Kusek, Kamil Kapłański, Eliza Pulak

II miejsce – Wojciech Bartnik, Julita Rzeszutek, Julia Borek

III miejsce – Beata Kutrzuba, Marcelina Trzaskuś, Patrycja Suchoń

wyróżnienia: Szymon Ciołkosz, Julia ćwik, Kamil Ostręga, Kacper Ćwik, Zofia Bartnik, Jakub Kieć, Justyna Barnaś, Michał Barnaś, Fabian Rzeszutek, Karol Ćwik, Kacper Kurdziel

Gratulujemy!

Barwy jesieni w fotografii

09.11.2022r.

“Barwy jesieni” to szkolny konkurs fotograficzny, który polegał na uchwyceniu piękna otaczającego nas świata “ubranego” w cudowne jesienne kolory.

W konkursie przyznano następujące miejsca:

Julia Borek – I miejsce

Nikola Mikosz – II miejsce

Karol Ćwik – III miejsce

Marcelina Trzaskuś, Jakub Kieć – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Złota polska jesień mieniąca się różnobarwnymi barwami zachęca do jej podziwiania nie tylko na fotografii, ale i podczas spacerów.

X Dyktando Niepodległościowe

29.09.2022r.

W dniu dzisiejszym uczniowie spróbowali swoich sił w X Dyktandzie Niepodległościowym “Po polsku o historii”. Uczniowie klasy VII pisali tekst “Niepodległa edukacja”, a młodsi ” Wielki “mały wiersz””. Udział w konkursie jest przede wszystkim okazją do rozwijania swoich zainteresowań humanistycznych, ale i sprawdzenia znajomości podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Konkursy w roku szkolnym 2021/2022

22.04.2022r.

Ogólnopolski konkurs “Warszawa z klasą – Wycieczka z Marią”

Uczniowie klasy IV i VI otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w ogólnopolskim konkursie “Warszawa z klasą – Wycieczka z Marią” z okazji 155. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu tematycznego projektu. Dziękujemy za udział.

12.04.2022r.

Gminny konkurs “Jajko wielkanocne”

Gminny Konkurs “Jajko wielkanocne” współorganizowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, które było także fundatorem nagród. W gminnym etapie konkursu “Jajko wielkanocne” wzięły udział najpiękniejsze jajka wielkanocne wyłonione w etapie szkolnym zorganizowanym przez poszczególne szkoły. Spośród prac dostarczonych przez dziewięć szkół jury przyznało następujące miejsca:

Kategoria klas młodszych

I miejsce – Karol Kaput (Borowa)

II miejsce – Barbara Pytel (Chotowa)

III miejsce – Oskar Kusek (Stara Jastrząbka), Hubert Czapla (Głowaczowa)

Kategoria klas starszych

I miejsce – Dominika Michoń (Żdżary), Kamila Kusek (Jaźwiny)

II miejsce – Oliwia Socha (Grabiny), Szymon Pęcak (Grabiny)

III miejsce – Wiktor Kleszcz (Czarna), Martyna Kolak (Żdżary)

Prace pozostałych uczestników zdobyły tytuł “wyróżnienia”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i zapraszamy za rok.

12.04.2022r.

Szkolny konkurs “Jajko wielkanocne”

Podtrzymując tradycję tworzenia pisanek, kraszanek, czy wyklejanek, chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie “Jajko wielkanocne”. Do konkursu wpłynęło 26 prac, wykonanych różnymi technikami. Jury przyznało następujące miejsca:

Kategoria klas młodszych

I miejsce – Karol Trzaskuś, Szymon Madura

II miejsce – Wiktoria Skarbek, Zuzanna Kalemba

III miejsce – Fabian Rzeszutek

Wyróżnienia: Kacper Kurdziel, Milena Maziarka, Emilia Maziarka

Kategoria klas starszych:

I miejsce – Kacper Ćwik, Kamila Kusek

II miejsce – Gabriela Reczek

III miejsce – Marcelina Trzaskuś, Szymon Ciołkosz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

30.03.2022r.

Maja Reczek szkolną mistrzynią rachunków

Marzec to miesiąc, w którym świętowaliśmy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w klasie 6 został zorganizowany klasowy turniej drużyn pod hasłem “Matematyka, to jakiś kosmos”. 3-4 osobowe ekipy rywalizowały między sobą rozwiązując zadania dotyczące kosmosu z wykorzystaniem kalkulatora. Zwyciężyła drużyna w składzie: Zofia Bartnik, Julia Ćwik i Kamila Kusek deklasując rywali.

W dniach 15-22.03.2022r. odbył się szkolny konkurs matematyczny “Mistrz Rachunków”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas 4-6. Konkurs polegał na jak najszybszym rozwiązaniu 40 działań, w których istotną rolę odgrywała kolejność wykonywania działań. W kategorii klasy 4 zwyciężyła Katarzyna Wojtas 32p. przed Marceliną Trzaskuś 23p. i Arletą Kawą 13p. Wśród uczniów klasy 5 bezapelacyjna była Maja Reczek 41p. przed Dawidem Kutrzubą 33p. i Julią Trzaskuś 13p. Najstarszą grupę wygrała Aleksandra Popławska 40p. przed Wiktorem Grzybowskim 38p. i Kamilą Kusek 37p.

Mistrzynią Rachunków Szkoły Podstawowej w Jaźwinach została Maja Reczek z klasy 5, wyprzedzając o 1p. Aleksandrę Poławską (kl.6) i o 3p. Wiktora Grzybowskiego (kl.6).

Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi w sprawdzeniu się w trudnych rachunkach i życzę uzyskania jeszcze lepszych rezultatów w kolejnych latach.

14.01.2022r.

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Uczniowie naszej szkoły Jakub Kieć z klasy 5 oraz Kacper Kurdziel z klasy I wraz z rodzicami wykonali szopki bożonarodzeniowe, które wzięły udział w konkursie powiatowym.

Jakub Kieć z klasy V i Kacper Kurdziel z klasy I zostali nagrodzeni w XVI Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Nagrodą są bony do zrealizowania w sklepie papierniczym. Gratulujemy!

17.12.2021r.

Konkurs “Kartka świąteczna”

Jak miło jest otrzymać kartkę z życzeniami świątecznymi, jeszcze milej, gdy ta kartka została wykonana własnoręcznie przez ofiarodawcę. Właśnie takie kartki stworzyli nasi uczniowie na konkurs “Kartka świąteczna”. Jury wybrało i nagrodziło najpiękniejsze, najstaranniej wykonane kartki, które następnie trafią do osób starszych bądź samotnych.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Aleksandra Popławska

II miejsce – Patrycja Suchoń, Jakub Kieć

III miejsce – Fabian Rzeszutek, Marcelina Trzaskuś, Julita Rzeszutek

wyróżnienia: Kacper Ćwik, Karol Ćwik

Gratulujemy kreatywności!

16.12.2021r.

Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

Jak każdego roku przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Uczniowie ponownie stanęli na wysokości zadania i przynieśli piękne stroiki. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale udało się!

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Sylwia Kutrzuba, Patrycja Suchoń

II miejsce – Kacper Ćwik, Fabian Rzeszutek

III miejsce – Julia Ćwik, Maciej Kolak

wyróżnienia: Szymon Ciołkosz, Beata Kutrzuba

Gratulujemy!

15.11.2021r.

Konkurs na najładniejszą gazetkę niepodległościową

Jury złożone z przedstawiciela danej klasy, rodzica, obsługi oraz dyrektora szkoły wytypowało najładniejszą gazetkę o tematyce niepodległościowej. Zwycięzcą została klasa VI. Gratulujemy!

28.10.2021r.

Konkurs fotograficzny “Krajobrazy otwarte”

Udział w konkursie fotograficznym “Krajobrazy otwarte” został nagrodzony. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. I miejsce – Eliza Pulak, II miejsce – Nikola Mikosz i Justyna Barnaś, III miejsce – Julia Ćwik. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Popławska i Wojciech Augustyn. Uczestnikom gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. Udział naszej szkoły w obchodach Dnia Krajobrazu 2021 został wspomniany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w jednym z postów.

29.09.2021r.

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe “Po polsku o historii”

Chętni uczniowie z klasy VI i VIII wzięli udział w szkolnym etapie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”. Zmierzyli się z tekstem dotyczącym wydarzeń historycznych na Górnym Śląsku.

Konkursy w roku szkolnym 2020/2021

18.06.2021r.

Bezpieczeństwo na gospodarstwie, czyli konkurs KRUS

Bezpieczeństwo na gospodarstwie rolnym było tematem konkursu zorganizowanego przez KRUS. Uczniowie wykonali tematyczne prace plastyczne, za które zostali nagrodzeni przez organizatora. Gratulujemy!

17.06.2021r.

Kapliczki inne niż zwykle…

Kapliczki z materiałów ekologicznych lub tych przeznaczonych do recyklingu wykonali uczniowie w ramach konkursu szkolnego. Gratulujemy kreatywności!

23.04.2021r.

Konkursy na Dzień Ziemi

Tegoroczne święto Ziemi obchodziliśmy pod hasłem “Przywróć naszą Ziemię”. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w różnych wyzwaniach i akcjach promowania postaw proekologicznych. Dzieci z zerówki wykonały wspólnie plakat oraz tematyczne kolorowanki.

Uczniowie klasy 4, 5 i 7 wzięli udział w szkolnym quizie wiedzy o Ziemi. Zwycięzcami konkursu zostali:

 1. miejsce – Gabriela Reczek kl.7 – 28p/30p
 2. miejsce – Justyna Barnaś kl.5, Eliza Pulak kl.5, Julia Trzaskuś kl.4 – 26p/30p
 3. miejsce – Wiktor Grzybowski kl.5 – 25p/30p

Kolejnym punktem akcji promocyjnej było wykonanie plakatu. Do komisji konkursowej wpłynęły zdjęcia 14 prac. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

 1. miejsce – Justyna Barnaś kl.5, Kacper Ćwik kl.5, Maja Reczek kl.4
 2. miejsce – Julia Borek kl.4, Kamil Kapłański kl.5
 3. miejsce – Zofia Bartnik kl.5

Wyróżnienia: Jakub Kieć kl.4, Aleksandra Popławska kl.5.

07.04.2021r.

Quiz o przysłowiach

Uczniowie klasy 5 wzięli udział w quizie o przysłowiach, wykazując się ich znajomością i interpretacją. Druga część konkurencji polegała na wykonaniu ilustracji do wybranego przysłowia lub wykonania rebusu, którego rozwiązaniem także jest przysłowie.

Wyniki quizu: Julia Ćwik – I miejsce, Justyna Barnaś, Kamila Kusek – II miejsce, Aleksandra Popławska– III miejsce.

16.02.2021r.

Konkurs na kartkę walentynkową

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na kartkę walentynkową. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Justyna Barnaś

II miejsce – Kamil Kapłański

III miejsce – Kacper Ćwik

Gratulujemy!

28.01.2021r.

Szkolny konkurs fotograficzny “Zimowy krajobraz Jaźwin”

“Zimowy krajobraz Jaźwin” to temat konkursu fotograficznego dla chętnych uczniów. Zimowy krajobraz został “uchwycony” w różnych ujęciach, a ich autorzy zostali uhonorowani następującymi miejscami:

I miejsceJulia Suchoń, Kamila Kusek

II miejsce – Justyna Barnaś, Kacper Ćwik

III miejsce – Julia Ćwik, Eliza Pulak

Gratulujemy!

21.12.2020r.

Szkolny konkurs na najładniejszy stroik świąteczny

Uczniowie klas 3, 4, 5 i 7 wzięli udział w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny. Do komisji konkursowej wpłynęło 25 zdjęć wykonanych prac. Jury postanowiło przyznać miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy III i IV:

 1. miejsce – Julita Rzeszutek, Katarzyna Wojtas
 2. miejsce  – Patrycja Suchoń, Julia Trzaskuś
 3. miejsce – Szymon Ciołkosz, Marcelina Trzaskuś

Wyróżnienia: Michał Barnaś, Karol Ćwik, Wojciech Augustyn, Jakub Kieć, Maja Reczek, Amelia Trzaskuś.

Klasy V i VII:

 1. miejsce – Łucja Kurdziel, Julia Suchoń
 2. miejsce – Julia Ćwik, Klaudia Wałaszek
 3. miejsce – Justyna Barnaś, Kacper Ćwik, Eliza Pulak

Wyróżnienia: Zofia Bartnik, Kamil Kapłański, Beata Kutrzuba, Aleksandra Popławska, Gabriela Reczek.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłów i pięknego wykonania stroików.

10.12.2020r.

Szkolny konkurs na kartkę świąteczną

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną z okazji Bożego Narodzenia. Wykonywali je różnymi technikami. Komisja przyznała następujące miejsca:

 1. miejsce – Gabriela Reczek, Maja Reczek
 2. miejsce  – Katarzyna Wojtas, Julia Suchoń, Kacper Ćwik
 3. miejsce – Julia Ćwik, Kamil Kapłański, Arleta Kawa, Karol Ćwik

Wyróżnienia: Jakub Kieć, Marcelina Trzaskuś, Julia Borek, Julita Rzeszutek, Zofia Bartnik, Wojciech Bartnik. Na słowa uznania zasłużyli także uczniowie z klasy 0, którzy również wykonali kartki świąteczne zasługujące na wyróżnienie.

Gratulujemy!

02.12.2020r.

Szkolny konkurs na portret Pluszowego Misia

Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie na najładniejszy portret Pluszowego Misia. Przyznano następujące miejsca:

 1. miejsceKatarzyna Wojtas, Michał Barnaś
 2. miejsceSzymon Ciołkosz, Karol Ćwik
 3. miejsceJulita Rzeszutek, Arleta Kawa

Wyróżnienia: Marcelina Trzaskuś, Dawid Kusek, Kamil Ostręga, Patrycja Suchoń

Gratulujemy!

Konkursy w roku szkolnym 2019/2020

06.03.2020r.

“Młodzież zapobiega pożarom” – konkurs gminny

“Młodzież zapobiega pożarom” to gminny konkurs wiedzy pożarniczej, na którym naszą szkołę reprezentowali w poszczególnych kategoriach wiekowych: Gabriela Reczek i Klaudia Wałaszek z klasy VI oraz Maksymilian Ostręga z klasy VIII.

Maksymilian zajął II miejsce w swojej kategorii i będzie reprezentował gminę na konkursie powiatowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

19.12.2019r.

Konkurs “Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

Piękne i bez wątpienia niepowtarzalne kartki świąteczne stworzyli uczniowie naszej szkoły na konkurs “Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Gabriela Reczek

II miejsce – Łucja Kurdziel, Sandra Kusek

III miejsce – Julia Ćwik, Wiktor Dykas, Karolina Trzaskuś

W kategorii klas II-III:

I miejsce : Maja Reczek, Maciej Kolak, Patrycja Suchoń, Katarzyna Wojtas

II miejsce: Nadia Warchoł, Karol Ćwik, Jakub Kieć

III miejsce: Julita Rzeszutek, Dawid Kutrzuba

Wyróżnienia: Arleta Kawa, Julia Trzaskuś, Amelia Trzaskuś, Nikola Mikosz, Dawid Kusek, Michał Barnaś, Marcelina Trzaskuś, Wojciech Augustyn, Szymon Ciołkosz, Kamil Ostręga.

Gratulujemy!

18.12.2019r.

Konkurs na stroik świąteczny

Uczniowie naszej szkoły przygotowali 30 pięknych konkursowych stroików bożonarodzeniowych. Wszystkie były starannie przemyślane i wykonane, dlatego jury miało trudny orzech do zgryzienia.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Gabriela Reczek, Julia Suchoń

II miejsce – Sandra Kusek, Wojciech Bartnik

III miejsce – Sylwia Kutrzuba, Natalia Mikosz

Wyróżnienia: Julia Ćwik, Justyna Barnaś, Kacper Ćwik, Łucja Kurdziel, Wiktor Grzybowski, Zofia Bartnik, Kamila Kusek, Zuzanna Kurdziel, Beata Kutrzuba, Klaudia Wałaszek, Karolina Trzaskuś, Aneta Ziarko, Mateusz Mikosz.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

16.12.2019r.

Kalendarz adwentowy

Natalia Mikosz, Karolina Trzaskuś i Aneta Ziarko uczennice z klasy VIII wzięły udział w gminnym konkursie na kalendarz adwentowy organizowanym w SP Stara Jastrząbka. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatora konkursu p.Małgorzaty Pękali.

05.12.2019r.

Dyplomy rozdane

Najmłodsi uczniowie, którzy przygotowali piękne portrety pluszowych misiów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

I miejsce: Julia Trzaskuś, Nikola Mikosz, Nadia Warchoł

II miejsce: Dawid Kusek, Michał Barnaś, Jagoda Warchoł

III miejsce: Kamil Ostręga, Szymon Ciołkosz, Maja Reczek, Wojciech Augustyn

Wyróżnienie: Zuzanna Kalemba, Fabian Rzeszutek, Szymon Madura, Julita Rzeszutek, Karol Ćwik

Gratulujemy!

Konkursy w roku szkolnym 2018/2019

04.06.2019r.

Gminny Turniej Scrabble

Jakub Kolak i Jakub Krzysztofczyk zmierzyli się w Gminnym Turnieju Scrabble z innymi uczestnikami. Po długim pojedynku słownym udało się im zająć II miejsce w gminie. Gratulujemy!

31.05.2019r.

Gminny konkurs ,,Mistrz Matematyki”

Maja Reczek uczennica klasy II wzięła udział w Gminnym Konkursie “Mistrz Matematyki” organizowanym przez SP w Czarnej. Maja zajęła I miejsce pokonując rywalki z innych szkół. Gratulujemy sukcesu!

22.05.2019r.

XIII Maraton Matematyczny

W Publicznej Szkole Podstawowej w Róży odbył się gminny konkurs matematyczny dla klas IV-V pod nazwą “XIII Maraton Matematyczny”. Trzyosobowe zespoły walczyły o miano najlepszych w gminie Czarna. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V – Sandra Kusek, Gabriela Reczek i Julia Suchoń, które dzielnie walczyły do ostatniej rundy o miejsce na podium. Ostatecznie dziewczęta zajęły IV miejsce, tracąc do najlepszych 0,5pkt. W konkursie wzięło udział 10 zespołów, w tym jeden z sąsiedniej gminy z Woli Wielkiej. Gratulujemy uczennicom dobrego wyniku!

15.05.2019r.

Szkolny konkurs na plakat ozdrowym odżywianiu

Kacper Ćwik z klasy III i Dawid Kutrzuba z klasy II zostali wyróżnieni w szkolnym konkursie na plakat o zdrowym odżywianiu. Celem było uświadomienie uczniom jak ważną sprawą jest właściwe wprowadzenie do diety owoców i warzyw.

15.05.2019r.

Szkolny konkurs matematyczny dla klasy III

W klasie III odbył się konkurs matematyczny zorganizowany przez uczennice z klasy V. Uczennice przygotowały prezentację z zadaniami tekstowymi, które ich młodsi koledzy i koleżanki podzieleni na trzy grupy rozwiązywali. Dzięki dobrej współpracy trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Dziękujemy uczennicom z klasy piątej za przygotowanie konkursu, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

14.05.2019r.

Gminny Konkurs “Ostern in Deutschland”

Karolina Trzaskuś otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie “Ostern in Deutschland”. Gratulujemy!

13.05.2019r.

Szkolny konkurs fotograficzno-plastyczny ,,Ulubione zwierzątko”

Uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficzno-plastycznym, którego celem było sfotografowanie ulubionego zwierzątka oraz wykonanie ozdobnej ramki. Jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Patrycja Suchoń, II miejsce – Arleta Kawa, Kacper  Ćwik, III miejsce – Jakub Kieć, Szymon Ciołkosz. Wyróżnienia: Justyna Barnaś, Julita Rzeszutek, Nikola Mikosz, Katarzyna Wojtas. Gratulujemy !

26.04.2019r.

Szkolny konkurs „Projekt okładki do książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn””

W ramach szerzenia czytelnictwa uczniowie wzięli udział w konkursie na „Projekt okładki do książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn””, którego organizatorem była szkolna biblioteka. Celem  było wykazanie się znajomością treści , zachęcenie do jej czytania, wskazywanie najciekawszych wydarzeń. I miejsce zajął Kacper  Ćwik , II miejsce przypadło Zofii Bartnik, a III miejsce zdobyła Justyna Barnaś. Gratulujemy!

12.04.2019r.

Gminny konkurs pisanek wielkanocnych

Na gminny konkurs pisanek wielkanocnych wpłynęło wiele prac. Jury dokonało ich oceny i przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas I-III szkoły podstawowej

  I miejsce: Emilia Szęszoł (Głowaczowa) i Katarzyna Wojtas (Jaźwiny)
  II miejsce: Maciej Stanoch (Chotowa)
  III miejsce: Zuzanna Pietrucha (Stara Jastrząbka)

wyróżnienie: Julia Dąbek (Przyborów)

  Udział: Maksymilian Pych (Borowa), Daniel Radzik (Grabiny), Kamila Kusek (Jaźwiny)

w kategorii klas IV-VI 

  I miejsce: Natalia Kośla (Stara Jastrząbka), Gabriela Reczek (Jaźwiny)
  II miejsce: Dagmara Pytel (Grabiny), Anna Pytel (Chotowa)
  III miejsce: Hubert Lada (Czarna), Szymon Majka (Borowa)
  Udział: Kinga Skowron (Czarna), Faustyna Baran (Czarna), Dominik Szatko (Głowaczowa), Julia Suchoń (Jaźwiny)

w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum

  I miejsce: Zuzanna Stanoch (Chotowa), Wiktoria Grabiec (Czarna)
  II miejsce: Anna Głowacz (Stara Jastrząbka), Natalia Mikosz (Jaźwiny)
  III miejsce: Wiktor Kuta (Borowa)
  Udział: Martyna Gawiec (Czarna), Karolina Naleźny (Głowaczowa)

Gratulujemy!

09.04.2019r.

Szkolny konkurs pisanek wielkanocnych

Ciekawymi technikami wykazali się uczniowie, wykonując pisankę wielkanocną. Jury miało trudny orzech do zgryzienia wyłaniając zwycięzców szkolnego konkursu. Oto zwycięzcy:
w kategorii klas I – III
I Kamila Kusek, Kasia Wojtas
II Karol Ćwik, Kacper Ćwik
III Dawid Kutrzuba
wyróżnienie: Nikola Mikosz
Nagroda Publiczności: Julita Rzeszutek

w kategorii klas IV-VI
I Gabriela Reczek, Julia Suchoń
II Mikołaj Augustyn
III Wiktor Dykas, Sylwia Kutrzuba

w kategorii VII i III gimnazjum
I Natalia Mikosz
II Maciej Janus
III Angelika Dykas

Gratulujemy!

08.04.2019r.

Szkolny konkurs kartek świątecznych


Uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie na kartkę wielkanocną. Wpłynęło wiele pięknych, pomysłowych prac. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Jakub Kieć, Dawid Kutrzuba

II miejsce : Patrycja Suchoń, Karol Ćwik

III miejsce: Kamila Kusek, Zofia Bartnik

Wyróżnienie: Julia Trzaskuś, Wiktor Grzybowski

Nagroda Publiczności: Kacper Ćwik, Marcelina Trzaskuś

Udział: Julia Ćwik,Nikola Mikosz, Aleksandra Popławska, Maja Reczek, Wojciech Bartnik, Amelia Trzaskuś, Beata Kutrzuba, Justyna Barnaś, Katarzyna Wojtas, Julita Rzeszutek.

05.04.2019r.

Szkolny konkurs czytelniczy dla klas I-III


Uczniowie klas I,II i III Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie czytelniczym, który miał na celu “sprawdzenie samego siebie ” czyli znajomości tytułów lub bohaterów bajek, lektur, baśni itp. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń dostawał punkty a na osłodę oraz ochotę do dalszej gry cukierka. Po podsumowaniu wyników, przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Justyna Barnaś (kl.III), Kacper Ćwik (kl.III)
II miejsce – Beata Kutrzuba (kl.II)
III miejsce – Katarzyna Wojtas (kl.I)

Wyróżnienia: Julia Ćwik (kl.III), Zofia Bartnik (kl.III), Eliza Pulak (kl.III), Dawid Kutrzuba (kl.II). Dzieci świetnie bawiły się i nie chciały nawet kończyć gry. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Koordynatorem tego konkursu była pani Jolanta Stelmach. W jury zasiadła p.Beata Pożdał oraz p.Agnieszka Majka.

05.04.2019r.

Szkolny konkurs palm


Wykonywanie palm to jeden z elementów tradycji okresu wielkanocnego. Chętni uczniowie wykonali kolorowe palmy, które wzięły udział w szkolnym konkursie. Konkurs na najpiękniejszą palmę został rozstrzygnięty. Trudno było wybrać jedną palmę, dlatego organizator ks.Piotr Burdacki postanowił ufundować nagrody dla każdego uczestnika. Piękne kolorowe palmy będą zdobiły szkolny korytarz jeszcze przez kilka dni, a w Niedzielę Palmową zostaną poświęcone.

27.03.2019r.

Konkurs powiatowy “100-lecie powstania PCK”

Gabriela Reczek uczennica klasy V zdobyła wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Oddział PCK w Dębicy. Tematem konkursu było 100-lecie powstania PCK. Gratulujemy !

27.02.2019r.

Konkurs na zakładkę do książki


W ramach propagowania czytelnictwa został zorganizowany konkurs na zakładkę do książki. Uczniowie wykazali się pomysłowością w przygotowaniu swoich prac. I miejsce zdobyła Nikola Mikosz i Maja Reczek, miejsce II zajęli Julia Trzaskuś i Jakub Kieć, miejsce III przypadło Amelii Trzaskuś i Dawidowi Kutrzubie. Gratulujemy!

26.02.2019r.

Konkurs fotograficzny “Uroki zimy w Jaźwinach”


Konkurs fotograficzny “Uroki zimy w Jaźwinach” został rozstrzygnięty. I miejsce otrzymał Kamil Maślanka, II miejsce przypadło Jakubowi Krzysztofczykowi, a III miejsce Anecie Ziarko. Młodzi fotografowie starali się uchwycić w ciekawy sposób elementy zimowego krajobrazu w swojej miejscowości. Gratulujemy!

04.02.2019r.

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w XIII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów wyróżnienie otrzymała szopka Jakuba Kolaka z klasy III gimnazjum oraz Wiktora Dykasa z klasy V. W kategorii III Szopka rodzinna – miejsce III zajęła Gabriela Reczek z mamą. Gratulujemy zwycięzcom!

21.12.2018r.

Konkurs stroików świątecznych


Kolejny konkurs świąteczny został rozstrzygnięty. Tym razem jury musiało wyłonić spośród wielu ten najpiękniejszy stroik na stół świąteczny. I miejsce zdobyła Gabriela Reczek (kl.5), Angelika Dykas (kl.III gim.), Wiktor Dykas (kl.V). II miejsce zajęli: Gabriela Bartnik (kl.III gim.), Karolina Trzaskuś (kl.7), Mateusz Mikosz (kl.7). III miejsce przypadło Maksymilianowi Ostrędze (kl.7) i Krzysztofowi Trzaskusiowi (kl.III gim.). Gratulujemy!

21.12.2018r.

Konkurs kartek świątecznych


Bardzo pomysłowe kartki świąteczne wykonali uczniowie klas I, II i III. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, dlatego przyznano wiele nagród.
I miejsce: Julita Rzeszutek, Julia Ćwik
II miejsce: Kacper Ćwik, Arleta Kawa, Aleksandra Popławska, Kamila Kusek
III miejsce: Maja Reczek, Julia Trzaskuś, Marcelina Trzaskuś

wyróżnienie: Beata Kutrzuba, Kasia Wojtas, Justyna Barnaś
Nagroda Publiczności : Patrycja Suchoń, Zofia Bartnik
Dyplomy za udział otrzymali: Dawid Kutrzuba, Szymon Ciołkosz, Amelia Trzaskuś, Jakub Kieć, Karol Ćwik, Eliza Pulak, Nikola Mikosz, Dawid Kusek.
Gratulujemy!

21.12.2018r.

Szkolny konkurs szopek bożonarodzeniowych


Angelika Dykas z klasy III gimnazjum zajęła I miejsce, a Gabriela Reczek z klasy V zajęła II miejsce w szkolnym konkursie szopek bożonarodzeniowych. Dziewczyny wykazały się kreatywnością i starannością w wykonaniu prac. Ich dzieła trafiły na konkurs gminny. W konkursie szkolnym wzięli udział uczniowie z klasy V, VII i III gimnazjum. Wszystkim gratulujemy!

12.12.2018r.

Konkursy z okazji Dnia Wolontariusza


Z okazji Dnia Wolontariusza chętni uczniowie wzięli udział w konkursach tematycznych. Dla uczniów klas I-III zorganizowany został konkurs plastyczny pt. “Wolontariat – serce na dłoni”. Zwyciężczynią została Julita Rzeszutek z klasy I, miejsce drugie zajęła Katarzyna Wojtas również z klasy I, a miejsce trzecie otrzymał Kacper Ćwik. Uczniowie ze starszych klas mieli za zadanie ułożyć hasła zachęcające do pomagania innym, do włączenia się w pracę wolontariacką. Wygrało hasło Wiktora Dykasa “Hej Koleżanko, hej Kolego, zróbmy dla kogoś coś dobrego!”. Na miejscu drugim uplasowała się Julia Suchoń z hasłem: “Pomagać to nie trudna sprawa! Pomaganie to fajna zabawa!” Miejsce trzecie zdobyło hasło Łucji Kurdziel, które brzmiało: “Wolontariat daje moc! Pomagajmy całą noc!” Gratulujemy wszystkim pomysłowości i dziękujemy za udział.

30.11.2018r.

Szkolny konkurs “Mój ulubiony pluszak”


Bardzo ciekawe prace pojawiły się w ramach konkursu plastycznego “Mój ulubiony pluszak”, skierowanego dla najmłodszych. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach ostatecznie wytypowano zwycięzców.
I miejsce : Szymon Ciołkosz i Zofia Bartnik
II miejsce : Aleksandra Popławska i Kacper Ćwik z kl.III
III miejsce : Kacper Ćwik z kl.I i Dawid Kutrzuba
Nagrodę Publiczności otrzymała Julita Rzeszutek. Wyróżnieni zostali: Justyna Barnaś, Marcelina Trzaskuś i Patrycja Suchoń. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie-byli to:Dawid Kusek, Jakub Kieć, Maja Reczek, Julia Trzaskuś, Nikola Mikosz,Michał Barnaś,Beata Kutrzuba, Karol Ćwik, Julia Ćwik
Wszystkim gratulujemy kreatywnych pomysłów!

29.11.2018r.

Konkurs Głośnego Czytania ze Słodziakami


Uczniowie klasy I,II i III wzięli udział w szkolnym konkursie Głośnego Czytania ze Słodziakami. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i pięknie, płynnie czytali. Najlepsi zostali nagrodzeni. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
I miejsce : Kacper Ćwik, Julita Rzeszutek, Jakub Kieć
II miejsce: Arleta Kawa, Aleksandra Popławska
III miejsce: Maja Reczek, Dawid Kusek, Nikola Mikosz
Gratulujemy! Zachęcamy wszystkich do czytania!

16.11.2018r.

Szkolny konkurs “Kartka dla Polski”

W ramach konkursu na “Kartkę dla Polski” uczniowie tworzyli piękne życzenia dla swojej ojczyzny z okazji 100-lecia odzyskani niepodległości. Dyplomy i nagrody trafiły do Gabrieli Reczek (I miejsce), Karoliny Trzaskuś (II miejsce) oraz Sylwii Kutrzuby i Sandry Kusek (III miejsce). Gratulujemy!

06.11.2018r.

Szkolny konkurs fotograficzny “Uroki Jaźwin – jesień”

Aneta Ziarko zajęła I miejsce, Magdalena Kutrzuba II miejsce, a Małgorzata Trzaskuś III miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym zatytułowanym “Uroki Jaźwin – jesień”. Celem konkursu było uchwycenie w obiektywie ciekawych zakątków, elementów przyrody, krajobrazów rodzinnej miejscowości.

Konkursy w roku szkolnym 2017/2018

30.05.2018r.

Gminny konkurs recytatorski


Amelia Trzaskuś z klasy I i Julia Ćwik z klasy II reprezentowały nasza szkołę w gminnym konkursie recytatorskim dla uczniów klas młodszych, który miał miejsce w Starej Jastrząbce. Amelka recytowała wiersz Czesława Janczarskiego pt. „Co to jest Polska”, a Julia utwór „Nasza ziemia” tego samego poety. Dziewczynki bardzo się stresowały, występując przed szeroką publicznością. Gratulujemy im odwagi.

18.05.2018r.

Szkolny konkurs wiedzy o Niemczech


W dniu 18 maja odbył się szkolny konkurs wiedzy o Niemczech dla uczniów SP i gimnazjum. Wzięło w nim udział 8 uczniów. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z geografii, historii oraz najważniejszych zabytków Niemiec. Konkurs składał się z 11 pytań z wariantami odpowiedzi. I miejsce zajęli Konrad Stelmach i Łukasz Para, a III miejsce Szczepan Mikosz. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniów dziękujemy za udział.

09.05.2018r.

XII Maraton Matematyczny


Uczennice klasy VI – Natalia Mikosz, Karolina Trzaskuś i Aneta Ziarko wzięły udział w gminnym turnieju matematycznym rozgrywanym jak co roku w Szkole Podstawowej w Róży. Dziewczęta musiały rozwiązać test, zadania tekstowe, zadania typu prawda/fałsz, krzyżówkę rebusową, abecadło i łamigłówkę na dedukcję. Dzięki dobrej współpracy i komunikacji uczennice świetnie poradziły sobie z konkursowymi zadaniami, w rezultacie uzyskując wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynom wyniku!

08.05.2018r.

Gminny Konkurs Lingwistyczny

Uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w Gminnym Konkursie Lingwistycznym, który sprawdzał wiedzę i umiejętności z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Celem było motywowanie uczniów do nauki języków obcych i mobilizowanie ich do samodzielnej pracy. Swoje siły sprawdzali Gabriela Bartnik, Krzysztof Trzaskuś i Jakub Krzysztofczyk.

30.04.2018r.

Konkurs “Orzeł Biały – nasza duma”


W 2018r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w obchody upamiętniające to wydarzenie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na temat naszego znaku narodowego – godła, utrwalając tym wiedzę o symbolach narodowych.
Wyniki konkursu “Orzeł Biały – nasza duma”:
I miejsce:
Zuzanna i Łucja Kurdziel
Julia Suchoń i Klaudia Wałaszek
Karolina Trzaskuś
II miejsce:
Sandra i Karol Kusek
Wiktor Dykas
Sylwia Kutrzuba
Małgorzata Trzaskuś
Natalia Mikosz
Szczepan Mikosz
Mateusz Mikosz
Julia Wałaszek
III miejsce:
Szymon Kutrzuba
Jakub Barnaś
Aneta Ziarko

23.04.2018r.

Konkurs czytelniczy dla klas I-II


Celem konkursu była promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań.
I miejsce – Julia Ćwik
II miejsce – Zofia Bartnik
III miejsce – Eliza Pulak, Sara Bryg, Beata Kutrzuba, Amelia Trzaskuś
Udział: Aleksandra Popławska, Kacper Ćwik, Kamila Kusek, Justyna Barnaś, Wiktor Grzybowski, Dawid Kutrzuba, Julia Trzaskuś, Nikola Mikosz, Maja Reczek.
Gratulujemy!

27.03.2018r.

Gminny konkurs “Pisanka wielkanocna”


W bieżącym roku odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Pisanka wielkanocna” organizowana przez SP Jaźwiny. I w tym roku organizatorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ napłynęło wiele ciekawie wykonanych prac. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców i obdarowano ich nagrodami.
KATEGORIA KLAS I – III
I miejsce – Łukasz Lada (Grabiny), Justyna Barnaś (Jaźwiny)
II miejsce – Zuzanna Stanoch (Chotowa), Aleksandra Popławska (Jaźwiny)
III miejsce – Zuzanna Pietrucha (Stara Jastrząbka), Julia Kuma (Borowa)
KATEGORIA KLAS IV –VI
I miejsce – Oliwia Buch (Żdżary), Małgorzata Trzaskuś (Jaźwiny)
II miejsce – Julia Janus (Czarna), Wiktor Dykas (Jaźwiny)
III miejsce – Oliwia Czuchajewska (Grabiny), Natalia Nowak (Przyborów), Anna Pytel (Chotowa)
KATEGORIA KLAS II – III GIMNAZJUM
I miejsce – Aleksandra Miazga (Czarna)
II miejsce – Natalia Żmuda (Żdżary), Maksymilian Czapla (Głowaczowa)
III miejsce – Anna Głowacz (Stara Jastrząbka)
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w gminnym konkursie, uczniom i nauczycielom ze szkoły w Borowej, Chotowej, Czarnej, Głowaczowej, Grabinach, Jaźwinach, Przyborowie, Róży, Starej Jastrząbce, Żdżarach.

22.03.2018r.

Szkolny konkurs “Pisanka wielkanocna”


Przyznano nagrody w szkolnym konkursie w dwóch kategoriach.
KATEGORIA KLAS II-III
I miejsce: Justyna Barnaś, Aleksandra Popławska
II miejsce: Zofia Bartnik, Kacper Ćwik, Wojciech Bartnik, Nikola Mikosz
III miejsce: Maja Reczek, Kamila Kusek
Udział: Sara Bryg, Julia Ćwik, Jakub Kieć, Dawid Kutrzuba
KATEGORIA KLAS IV – VI
I miejsce: Małgorzata Trzaskuś, Wiktor Dykas
II miejsce: Julia Suchoń, Gabriela Reczek, Sylwia Kutrzuba
III miejsce: Zuzanna Kurdziel
Udział: Sandra Kusek, Karol Kusek, Łucja Kurdziel, Natalia Mikosz
Gratulujemy ciekawych pomysłów!

19.03.2018r.

Konkurs na kartkę wielkanocną


Uczniowie z klas I – II wzięli udział w szkolnym konkursie na kartkę wielkanocną. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Nikola Mikosz (kl.I), Aleksandra Popławska (kl.II), Maja Reczek (kl.I)
II miejsce: Justyna Barnaś (kl.II), Zofia Bartnik (kl.II), Julia Ćwik (kl.II)
III miejsce: Kacper Ćwik (kl.II), Jakub Kieć (kl.I), Beata Kutrzuba (kl.II)
Ponadto dyplomy otrzymali: Amelia Trzaskuś (kl.I), Dawid Kutrzuba (kl.I), Julia Trzaskuś (kl.I).
Gratulujemy! (as)

07.03.2018r.

Konkurs o zwyczajach świątecznych w Niemczech


W dniu 7 marca odbył się szkolny konkurs o zwyczajach świątecznych w Niemczech. Zagadnienia do konkursu zostały wizualnie ukazane na gazetce ściennej na górnym korytarzu szkolnym, aby pobudzić motywację uczniów oraz rozwijać czytelnictwo. Konkurs był adresowany zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali zadania typu prawda – fałsz oraz zadania zamknięte. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Pierwsze miejsce zajęły Zuzanna Kurdziel i Gabriela Reczek zdobywając 9 pkt/11pkt. Drugie miejsce zajęli Szymon Kutrzuba, Julia Suchoń i Karol Kusek zdobywając 8 pkt. Trzecie miejsce zajęli Sandra Kusek i Klaudia Wałaszek zdobywając 7 pkt. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klasy czwartej. Gratulujemy! (kn)

19.02.2018r.

„Reklamuję i polecam książkę!” – wyniki konkursu


Uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w konkursie reklamującym ciekawą książkę. Zwyciężyła Gabriela Reczek z klasy IV. Miejsce II zajął Mateusz Mikosz (kl.VI), miejsce III Julia Suchoń (kl.IV) i Sandra Kusek (kl.IV). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Mikosz (kl.VI), Aneta Ziarko (kl.VI), Karolina Trzaskuś (kl.VI) i Wiktor Dykas (kl.IV). Gratulujemy! (as)

21.12.2017 r.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!


Uczniowie najmłodszych klas wzięli udział konkursie na bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, dlatego jury nie miało łatwego zadania. W ostateczności przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce: Julia Trzaskuś kl.I, Amelia Trzaskuś kl.I, Maja Reczek kl.I, Jakub Kieć kl.I, Justyna Barnaś kl.II.
II miejsce: Kacper Ćwik kl.II, Kamila Kusek kl.II.
III miejsce: Beata Kutrzuba kl.II, Dawid Kutrzuba kl.I, Julia Ćwik kl.II, Zofia Bartnik kl.II.
Wyróżnienia: Aleksandra Popławska kl.II, Sara Bryg kl.II, Nikola Mikosz kl.I.
Gratulujemy! (as)

20.12.2017 r.

Julia na II miejscu!

Julia Wałaszek, uczennica klasy VI zajęła II miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”. Kamil Para z klasy III gimnazjum oraz Nikola Mikosz z klasy I zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Szopki wykonane zostały bardzo pomysłowo różnymi technikami. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Gratulujemy nagrodzonym! (as)

18.12.2017 r.

II miejsce Jakuba w Olimpiadzie PCK!


W Domu Kultury Kosmos w Dębicy odbył się rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym wziął udział uczeń klasy II gimnazjum Jakub Krzysztofczyk. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru i prawda-fałsz) dotyczących zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Zadania były trudne. Zwyciężczyni uzyskała 19pkt, a Kuba z 17pkt zajął II miejsce. Gratulujemy uczniowi dobrej postawy i świetnego wyniku w olimpiadzie! (jz)

18.12.2017 r.

Gminny konkurs o tradycjach świątecznych


Uczennice klasy VI Aneta Ziarko i Magdalena Kutrzuba reprezentowały szkołę w gminnym konkursie o tradycjach bożonarodzeniowych, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Przyborowie. Uczennice zajęły IV miejsce. Gratulujemy! (as)

06.12.2017 r.

Konkurs literacki “List do św. Mikołaja”


Konkurs literacki na „List do św. Mikołaja” został skierowany do uczniów klas IV, VI i klas II i III gimnazjum. Organizatorki wzięły pod uwagę oryginalne ujęcie treści, empatię oraz estetykę zapisu. I miejsce zajęła Małgorzata Trzaskuś z klasy VI, II miejsce – Julia Suchoń z klasy IV, III miejsce – Aneta Ziarko (kl. VI) i Kamil Para (kl. III Gim). Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Wałaszek (kl. IV), Zuzanna Kurdziel (kl. IV), Gabriela Reczek (kl. IV), Maksymilian Ostręga (kl. VI), Julia Wałaszek (kl. VI), Karol Ćwik (kl. IV). Gratulujemy! (as)

05.12.2017 r.

Konkurs plastyczny – “Tak widzę wolontariat!”


Konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. I miejsce – Katarzyna Wojtas, II miejsce – Kacper Ćwik, III miejsce – Nikola Mikosz i Natalia Mikosz. Gratulujemy! (as)

04.12.2017 r.

Konkurs plastyczny na najładniejszego pluszowego misia


Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I i II wzięli udział w konkursie plastycznym na najładniejszego pluszowego misia. Wykazali się niezwykłą pomysłowością przy realizacji prac, dlatego wszyscy zasłużyli na wyróżnienia i nagrody.
I miejsce – Aleksandra Popławska, Wiktor Grzybowski, II miejsce – Kacper Ćwik, Kamila Kusek, Maja Reczek, III miejsce – Julia Ćwik, Justyna Barnaś, Wojciech Bartnik. Wyróżnienia otrzymali: Sara Bryg, Dawid Kutrzuba, Beata Kutrzuba. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, byli to: Wojciech Augustyn, Zofia Bartnik, Jakub Kieć, Nikola Mikosz. Gratulujemy! (as)

04.12.2017r.

Mikołajkowy Turniej Matematyczno-Przyrodniczy

Uczennice naszej szkoły z klasy VI Natalia Mikosz, Karolina Trzaskuś i Aneta Ziarko wzięły udział w gminnym Turnieju Mikołajkowym. Konkurs składał się z zadań matematycznych i przyrodniczych. Dziewczęta dzielnie walczyły i uzyskały wyróżnienie. (jz)

20.11.2017r.

Etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W szkolnym etapie Olimpiady wzięło udział 10 uczniów z klas gimnazjalnych. Zwyciężyli ex aequo: Jakub Krzysztofczyk kl.II, Szczepan Mikosz i Kamil Para kl. III zdobywając po 11pkt. Jeden         z uczniów reprezentować będzie szkołę w etapie rejonowym. (jz)

03.11.2017 r.

KONKURS RÓŻAŃCOWY

W miesiącu październiku trwał konkurs na najpiękniejszy różaniec. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością we własnoręcznym wykonaniu różańców. Pojawiły się różańce wykonane z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, zakrętek, cukierków, kolorowych koralików, włóczki, chleba, kukurydzy i wielu innych. Jury miało problem z wybraniem najpiękniejszego różańca, dlatego organizator ks.Piotr Burdacki postanowił przyznać wszystkim I miejsce. Gratulujemy! (as)

27.10.2017 r.

„PRZYRODA  JESIENNA W MOJEJ OKOLICY” – KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!    

Konkurs fotograficzny „Przyroda jesienna w mojej okolicy” był przeznaczony dla chętnych uczniów z klas IV,VI i klas gimnazjalnych. Uczestnicy wykonali wiele ciekawych zdjęć, dlatego jury „miało trudny orzech do zgryzienia”. W ostateczności I miejsce przyznano Łukaszowi Parze z klasy III gimnazjum, II miejsce zajęła Julia Suchoń z klasy IV, a III przypadło Kamilowi Parze z klasy III gimnazjum. Zostało przyznane również wyróżnienie, które otrzymała Magdalena Kutrzuba z klasy VI. Organizator bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego. (as)

Łukasz Para – I miejsce

Julia Suchoń – II miejsce

Kamil Para – III miejsce

Magdalena Kutrzuba – wyróżnienie

04.10.2017 r.

KONKURS NA PROJEKT OKŁADKI DO BAŚNI ANDERSENA ROZSTRZYGNIĘTY!

W ramach edukacji czytelniczej uczniowie klasy IV wzięli udział w lekcji bibliotecznej opartej na tekście baśni „Imbryk” J.Ch.Andersena.  Po wysłuchaniu tekstu ich zadaniem konkursowym było zaprojektowanie okładki do baśni. Zwycięzcą została Gabriela Reczek, miejsce drugie zajęła Julia Suchoń, a trzecie Sandra Kusek. Gratulujemy!

(as)

Konkursy w roku szkolnym 2016/2017

Wrzesień

Konkurs biblijny
Uczniowie klas gimnazjalnych zmierzyli się w turnieju wiedzy biblijnej. Po zaciętym pojedynku wygrała klasa I. Gratulujemy!
Konkurs plastyczny – ilustracje do baśni i legend Henryka Sienkiewicza
Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą ilustrację do wysłuchanych podczas szkolnego czytania baśni i legend polskiego noblisty. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, dlatego wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki. Gratulujemy!
Konkurs plastyczny „Świat wg Biblii” dla klasy V
Uczniowie klasy V interpretowali fragment Księgi Rodzaju o stworzeniu świat. Ich prace plastyczne wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu. Gratulujemy artystycznego pomysłu!

Październik   

Konkurs różańcowy
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów. Różańce zostały wykonane z różnych materiałów, bardzo pomysłowo, dlatego jury wyróżniło wszystkie prace. Gratulujemy!
Konkurs literacki „Magiczne podróże po literaturze”
Konkurs miał na celu promować czytelnictwo. Uczniowie klasy V wykazywali się znajomością literatury dla dzieci i młodzieży. Reklamowali ulubioną książkę. Gratulujemy!
Konkurs poetycki „Angielski – Twoje okno na świat”
Angielski, to język dziś powszechny, ale tworzyć wiersze w tym języku, to już sztuka. Tego zadania podjęli się chętni uczniowie naszej szkoły i całkiem nieźle im to wyszło. Gratulujemy!

Listopad

Konkurs „Najpiękniejsza kanapka”
Smaczny konkurs został zorganizowany dla uczniów klasy 0, I i III. Promocja zdrowego odżywiania to przygotowanie własnoręcznie smacznych kanapek. Tutaj wszyscy wygrali zdrowie! Tak trzymać!
Konkurs poetycki „Książka”
Uczniowie klasy V tworzyli wiersze na temat książki. Jak się okazuje, w każdym z nich drzemie poeta.
A oto niektóre z nich.
Natalia Mikosz „Moja książeczka”
Moja książeczka kochana kusi mnie od samego rana.
Nie chce mi się iść do szkoły,
Bo walałabym przewracać jej strony.
Wieczór nie chce mi się spać,
Bo chciałabym ją ciągle czytać.

Aneta Ziarko „Książka”
Książka gruba, książka cienka,
Książka mała, książka wielka,
Książka na nudę , książka na słotę,
Książka jest dobra na niepogodę.
Książka pogodna, książka wesoła,
Największy przeciwnik takiej podoła.

Kacper Hebda „Książka”
Moja piękna książka
Jest brązowa jak gałązka,
Cieniuteńka jak niteńka.
Gdy tę książkę sobie czytam,
W świat jej przygód szybko znikam.

Julia Wałaszek „Książka”
W książce płynie rzeka,
W książce szumi las,
W prześlicznych tych książeczkach
Tysiące przygód masz.
Więc kochaj i nie marnuj
I kartek nie wyrywaj też.
Najpierw dobrze umyj ręce
A potem książkę bierz!

Magdalena Kutrzuba „Książka”
Książko moja, książko,
Ileż Ty mądrości w sobie masz.
Gdy czegoś nie wiem,
Od razu o pomoc biegnę do Ciebie.
Z różnych dziedzin wiedzę masz,
Którą dajesz nam.
Niech Twa okładka nie zwiedzie nas,
Od wiedzy którą w sobie masz.
W bibliotece dom swój masz,
Do którego zapraszasz nas.
Czytaj książki, koleżanko, kolego,
A w przyszłości zostaniesz panią od polskiego.

Maksymilian Ostręga „Książka”
Ja książka jestem.
Wiedzę mam wielką.
Ja w bibliotece mieszkam.
Zawsze czekam na Twe spojrzenie.
Mogę Ci pomóc zrozumieć cały świat!
Mogę Ci pomóc w ocenach w szkole
I w dalszym życiu, łez mozole…

Karolina Trzaskuś „Książka”
Książka nas uczy, książka cieszy,
Czasami zadziwi albo rozśmieszy.
Książka nam dobrze doradza,
Różne wzory daje
W szeroki świat wprowadza.
Książka naszą przyjaciółką jest!

A na koniec wiersz gimnazjalistki
Karolina Grzyb
Wypożycz sobie dziś książeczkę czy bajeczkę,
Czytaj śmiało, kiedy chcesz.
Książka nie pogryzie Cię!
Czy raniutko, czy wieczorkiem pożyteczną gra to rolkę.
Słownictwo ubogaca…
Same plusy daje taka praca.
Czytaj chętnie z uśmieszkiem na twarzy,
Czasem warto pomarzyć o bohaterach i przygodach, smokach i rycerzach…
Nie marnuj czasu, bo go szkoda.
Czytajcie więc książki – ważne to przesłanie.
Zacznijcie już dziś Panowie i Panie!
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
Warto wiedzieć wiele o języku angielskim i krajach , w których ten język obowiązuje. Konkurs skierowany był do chętnych uczniów zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Grudzień

Szkolny i rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
W szkolnym konkursie dla gimnazjum udział wzięło 11 uczniów z klasy I i II. Zwyciężył Łukasz Para przed Jakubem Krzysztofczykiem, Konradem Stelmachem i Kamilem Para. Pierwsza trójka reprezentowała szkołę w rejonowym etapie Olimpiady.
Konkurs śpiewania kolęd
W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie, gdyż był to konkurs klasowy. Na wyróżnienie zasługują uczniowie najmłodszych klas, którzy bez skrępowania śpiewali wybrane kolędy. Gratulujemy!
Konkurs plastyczny „Mój ulubiony pluszak”
Konkurs plastyczny „A Christmas card”
Uczniowie wykonywali kartki świąteczne z angielskimi napisami. Szlifowali w ten sposób język angielski i zdolności plastyczne.
Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plastyczny konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”. W kategorii szkoły podstawowej w etapie gminnym Julia Wałaszek zajęła III miejsce, a Kacper Hebda został wyróżniony. Prace uczniów wzięły udział w etapie wojewódzkim. W kategorii gimnazjum w etapie gminnym wyróżniono prace Konrada Stelmacha, Jakuba Kolaka, Krzysztofa Trzaskusia i Angeliki Dykas. Reprezentowali oni szkołę na szczeblu wojewódzkim.

Styczeń

Konkurs na prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych
Konkurs miał na celu poszerzyć wiedzę o krajach niemieckojęzycznych oraz wykazać się umiejętnością selekcji materiału i pracą w grupie. Założenia zostały osiągnięte, a prezentacje ciekawie wykonane.
Konkurs ortograficzny klas gimnazjalnych
Gimnazjaliści zmagali się w rozwiązywaniu łamigłówek ortograficznych przez cały rok. Co miesiąc pisali dyktanda. W rywalizacji klasowej wygrała klasa II gimnazjum. Gratulujemy! Pierwszoklasiści muszą jeszcze trochę popracować.

Luty
Marzec

Konkurs powiatowy „Bądź dobry jak chleb” – kartka dla hospicjum domowego w Dębicy
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez hospicjum w Dębicy na kartkę pocztową pt. „Bądź dobry jak chleb”. Na konkurs szkolny wpłynęło wiele kartek wykonanych różnymi technikami, jury miało trudne zadanie, aby wytypować najładniejsze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Konkurs plastyczny „Zakładka do książki”
Chętni uczniowie sprawdzili swoje umiejętności plastyczne w konkursie na zakładkę do książki. Wszystkim gratulujemy ciekawych pomysłów!
Konkurs „Językowe łamańce”

Kwiecień

Konkurs wiedzy o świętach majowych
Konkurs leksykalny języka niemieckiego dla klasy I gimnazjum
Na miejsce na podium zasłużyły dziewczęta z klasy I, a najbardziej Gabrysia Bartnik, która wykazała się najlepszą znajomością słownictwa z języka niemieckiego. Gratulujemy!
Szkolny i gminny konkurs „Pisanka Wielkanocna”
Konkurs plastyczny „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klasy I i III szkoły podstawowej. Prace pokazały, że najmłodsi znają wartość witamin i wiedzą, że w codziennej diecie są niezbędne. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
Konkurs wiedzy o obrzędach wiosennych
Konkurs „Eko fani”
Konkurs na wiosenne ekologiczne nakrycie głowy
Powiatowy konkurs plastyczny „Matematyka nie zna granic – moje wspomnienie o Janie Pawle II”
Uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym „Matematyka nie zna granic – moje wspomnienie o Janie Pawle II”. Prace przedstawiały postać papieża Polaka w dowolnej formie i na tle pięknego krajobrazu. Gratulujemy zdolności plastycznych!

Maj

Konkurs wiedzy o św. Franciszku
Celem konkursu było zapoznanie z postacią świętego Franciszka. Uczniowie wykazali się znajomością elementów biografii świętego. Gratulujemy!
Konkurs ortograficzny klas I, III SP
Uczniowie klasy I i III sprawdzili swoją wiedzę w konkursie ortograficznym. Górą byli trzecioklasiści! Gratulujemy!
Gminny konkurs piosenki przedszkolnej
Konkurs informatyczny „Komputer Expert”
Uczniowie klasy II gimnazjum Łukasz Para i Konrad Stelmach wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych imienia E.Kwiatkowskiego w Dębicy.
Konkurs piosenki obcojęzycznej
Aneta Ziarko z klasy V reprezentowała szkołę w gminnym konkursie piosenki obcojęzycznej w Róży.
Gminny konkurs doświadczalny pod hasłem „Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia”
W gminnym konkursie II miejsce zajęli Łukasz Para i Kamil Para z klasy II gimnazjum. Miejsce III przypadło w udziale Jakubowi Krzysztofczykowi i Krzysztofowi Trzaskusiowi z klasy I gimnazjum. Gratulujemy!

Czerwiec

Konkurs czytelniczy dla klas I,III SP
W konkursie biorą udział uczniowie klasy III szkoły podstawowej, sprawdzając swoją wiedzę na temat przeczytanych lektur. Za prawidłową odpowiedź otrzymują słodkości. Gratulujemy wiedzy!
Gminny konkurs „Scrabble”
Konkurs matematyczny 1 z 9
Uczniowie kl. V wzięli udział w zmaganiach z wiedzy matematycznej. Zwyciężyła Natalia Mikosz przed Maksymilianem Ostręgą i Anetą Ziarko. Uczniowie otrzymali w nagrodę drobne upominki rzeczowe.
Konkurs na najładniejszy zeszyt do języka polskiego
Najestetyczniejszy zeszyt do języka polskiego w roku szkolnym 2016/2017 należał do uczennicy klasy I gimnazjum Gabrieli Bartnik. Gratulujemy!
Konkurs „Poczęstuj się książką”
Zadanie konkursowe polegało na zachęceniu do przeczytania książki. Uczniowie wybrali formę listu, w którym przedstawiali tematykę polecanego dzieła oraz wykonywali ilustrowaną okładkę do książki. Wśród polecanych tytułów znalazły się: „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” Joanny Krzyżanek (poleca Karolina Trzaskuś), „Kucyk uparty jak osioł” Julii Bocheme (poleca Magdalena Kutrzuba), „Podróż za jeden uśmiech” Adama Bahdaja (poleca Mateusz Mikosz), „Kapelusz za 100 tysięcy Adama Bahdaja (poleca Maksymilian Ostręga), „Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta (poleca Natalia Mikosz), „Piętnastoletni kapitan” Julisza Verne (poleca Aneta Ziarko), „Między pierwszą a kwietniem” (poleca Julia Wałaszek). Jest więc w czym wybierać! Zachęcamy do sięgnięcia po którąś z ciekawych książkowych propozycji!!
Konkurs na najlepszego czytelnika
Najlepszy czytelnik w roku szkolnym 2016/2017 został wytypowany! Został nim Kacper Ćwik, II miejsce zajęła Łucja Kurdziel, a III Karol Ćwik. Gratulujemy i zachęcamy innych do aktywnego spędzania czasu z książką, podczas wakacyjnych dni!

RP

 • 42
 • 1 607
 • 499 840

Stan powietrza w Jaźwinach

Skip to content