MARATON MATEMATYCZNY W RÓŻY

Uczniowie klasy V – Victor Głowacz, Fabian Rzeszutek i Karol Trzaskuś wzięli udział w gminnym turnieju matematycznym rozgrywanym jak co roku w Szkole Podstawowej w Róży. Chłopcy musieli rozwiązać test, zadania tekstowe, zadania typu prawda/fałsz, krzyżówkę liczbową i wykreślankę.
Continue Reading →V BIEG KU WOLNOŚCI

W niedzielę 31 maja w Pilźnie odbył się V bieg „Ku Wolności”. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Julita Rzeszutek zajęła II miejsce w swojej kategorii, a Michał Barnaś miejsce IV. Wydarzenie było pełne emocji, radości i sportowej rywalizacji. Gratulujemy naszym sportowcom!
Continue Reading →NA SZLAKU BESKIDZKICH ATRAKCJI

W dniach 28–29 maja 2026 r. grupa 17 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawczyniami oraz panią dyrektor uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Ciężkowic, Muszyny i Krynicy Zdroju. Dopisała nam wspaniała pogoda – było słonecznie, ani za gorąco, ani za chłodno, co stworzyło idealne warunki do zwiedzania i aktywnego wypoczynku.
Continue Reading →KOCHANA MAMO…

W tym szczególnym dniu życzę Ci, abyś zawsze czuła się otoczona miłością, szacunkiem i wdzięcznością, bo na to zasługujesz każdego dnia. Niech uśmiech nie schodzi z Twojej twarzy, niech Ci się spełnia wszystko, o czym marzysz. Kocham Cię, Mamo!
Twoja córka i syn
MALARSKI PAMIĘTNIK BRONISŁAWY TRZASKUŚ WE WSPOMNIENIACH

Pani Wanda Cygan, córka pani Bronisławy Trzaskuś, ludowej malarki z Jaźwin, gościła dziś w naszej szkole. Opowiadała o malarskiej pasji swojej mamy. Przywołała także historię jej życia. Obrazy ludowej malarki znajdują się obecnie w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Na płótnach można odnaleźć znajome zakątki rodzinnej miejscowości, tradycje i obrządki, które kiedyś kultywowane były w Jaźwinach. Można także zobaczyć jak toczyło się życie jeszcze niespełna pół wieku temu w rodzinnej wsi.
Continue Reading →ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca święta majowe, czyli Święto Pracy, Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzony jest na całym świecie od 1890 roku. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym roku obchodzimy 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona w 1791 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, spisaną ustawą zasadniczą, która regulowała zasady funkcjonowania państwa oraz określała prawa i obowiązki obywateli.
Continue Reading →ODDYCHANIE MA KOLOSALNE ZNACZENIE!

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w zajęciach na temat technik oddychania. Przeprowadziła je p.Alicja Głowacz – certyfikowana nauczycielka Jogi Kundalini i Jogi Yin, instruktorka jogi dla dzieci oraz trener oddechu i masażystka. Opowiedziała, jak ważne dla naszego organizmu jest oddychanie przez dziurki nosa. Nasz organizm dąży do homeostazy, równowagi, a oddech ma na to niesamowity wpływ. Każda z dziurek nosa jest „połączona” z układem nerwowym. Oddychając, stymulujemy i aktywujemy półkule mózgowe. Pani Alicja Głowacz pokazała uczniom kilka technik prawidłowego oddychania.
Continue Reading →NIESPODZIEWANY GOŚĆ Z BOLIWII

W progach naszej szkoły pojawił się dzisiaj niespodziewany gość z dalekiej Boliwii. Ksiądz Tomasz Kulig przyjechał z Parroquia Santa Clara el Fortin Libertad w gminie San Julian w departamencie Santa Cruz, gdzie pracuje na co dzień, by nas odwiedzić. Opowiedział nam o swojej pracy na nizinach południowoamerykańskiego stanu. Przedstawił warunki życia mieszkanców Fortin Libertad, ich zwyczaje, zajęcia i oczywiście stosunek do wiary. Nie zabrakło też informacji o florze i faunie czy boliwijskim klimacie, w którym przyszło mu teraz żyć. Serdecznie dziękujemy za interesujące opowieści oraz za pamięć o nas.
Continue Reading →WIZYTA W SEJMIE RP I NIE TYLKO…

Uczniowie ze szkoły w Jaźwinach, Borowej i Głowaczowej wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez p.Krzysztofa Pękalę oraz p.Pawła Ciszczonia. Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie RP oraz w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Zobaczyli oni miejsca, do których zwykły obywatel nie ma wejścia na co dzień. Kolejnymi punktami na mapie wycieczki było Stare Miasto, gdzie przy pomniku Syrenki udało się spotkać kataryniarza Jana (znanego wielu z Tik Toka). Uczniowie mieli także okazję zobaczyć pomnik Małego Powstańca, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także groby bohaterów „Kamieni na szaniec” i innych bohaterów narodowych. Dziękujemy bardzo Organizatorom za ciekawą wyprawę do stolicy!
Continue Reading →