DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieciaków i tych najmłodszych, i tych najstarszych. Przedszkolaki i ich starsi koledzy wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach: lepieniu z masy solnej, konkursach zręcznościowych i sprawnościowych. Przenieśli się także w świat baniek mydlanych. Śmiechu i zabawy nie było końca.

(więcej…)

ZDOBYWAMY SZCZYTY, CZYLI WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO I ZDIAR

W dniach od 29 do 31 maja odbyła się wycieczka w góry. Uczniowie maszerowali tatrzańskimi szlakami, docierając do Morskiego Oka, Doliny Strążyskiej oraz zdobywając Sarnią Skałę. Wysiłek został nagrodzony przepięknymi widokami. Uczestnicy wycieczki mieli także okazję podziwiać górskie krajobrazy po słowackiej stronie, ponieważ udali się do Zdiar, gdzie znajduje się ścieżka w koronach drzew. Spacer w koronach drzew wywarł niesamowite wrażenie.

(więcej…)

ŻYCZENIA NA DZIEŃ DZIECKA

WOLONTARIUSZKI NA TRIATHLONIE

W sobotę w Chotowej odbył się triathlon. Julia, Kamila i Zosia wzięły w nim udział w charakterze wolontariuszek, które zajmowały się wyznaczonymi przez organizatorów zadaniami.

(więcej…)

KOCHAM CIĘ, MAMO!

Kocham Cię, Mamo najbardziej na świecie! Słowa miłości i wdzięczności wybrzmiały dzisiaj dla kochanych Mam z okazji ich święta. Przedszkolaki oraz ich starsi koledzy wyśpiewali, wytańczyli i wyrecytowali, najpiękniej jak tylko mogli, piękne podziękowania i życzenia dla swoich Mam z okazji Dnia Matki.

(więcej…)

ODLOT W KOSMOS, CZYLI DZIEŃ KOSMOSU

21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. W poniedziałek przedszkolaki i drugoklasiści dowiedziały się czym jest kosmos, jak wygląda i gdzie on tak właściwie się znajduje. Poznały układ słoneczny, a nawet przez chwilę same mogły zamienić się w astronautów. Zobaczcie sami jak spędziły ten dzień.

PS. Dla chętnych i odważnych do nabycia są jeszcze bilety na przelot w kosmos!

Ale… UWAGA!!! Bilety w jedną stronę! 🙂

(więcej…)

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Udział w nim wzięło siedmioro uczniów. Konkurs składał się z pytań otwartych i zamkniętych (prawda/fałsz i wielokrotnego wyboru). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z geografii, kultury, kuchni, zwyczajów oraz znajomością sławnych osób Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu.

(więcej…)

“CHWALCIE ŁĄKI UMAJONE…”

“Chwalcie łąki umajone”, czyli  plenerowa lekcja katechezy – jako uwielbienie Boga przez wstawiennictwo Maryi, której ten najpiękniejszy miesiąc jest poświęcony.

(więcej…)

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Dzień bez plecaka – ulubiony dzień wszystkich uczniów, mogą wtedy puścić wodze swojej fantazji i zapakować podręczniki w najdziwniejsze „plecaki”. Jak widać pomysłów nie brakowało 😀

(więcej…)

A “ZEMSTA” WCIĄŻ BAWI…

“Zemsta” Aleksandra Fredry powstała prawdopodobnie w 1833 roku. Od tego czasu minęło już 190 lat, a komedia wciąż bawi.  Po raz pierwszy została wystawiona we Lwowie 17 lutego 1834 roku. Jej pierwsze wydanie drukiem ukazało się także we Lwowie w 1838 roku, a więc 185 lat temu.

(więcej…)
RP

  • 349
  • 3 405
  • 432 615

Stan powietrza w Jaźwinach

Skip to content