
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca święta majowe, czyli Święto Pracy, Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto Pracy to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzony jest na całym świecie od 1890 roku. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym roku obchodzimy 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona w 1791 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, spisaną ustawą zasadniczą, która regulowała zasady funkcjonowania państwa oraz określała prawa i obowiązki obywateli.
Przypomniano historię tych świąt oraz znaczenie Konstytucji w życiu każdego obywatela. Wiersze były przeplatane tematycznymi pieśniami. Nie mogło wśród nich zabraknąć ,,Witaj majowa jutrzenko”, ,,Polska flaga”, czy ,, Ojczyzno ma”.
Krzysztof Niedbalec



