Home » Bez kategorii » NAUKA ZDALNA 2020

NAUKA ZDALNA 2020

20.05.2020r.

Od 12 marca 2020r.  z powodu pandemii COVID – 19 zajęcia nie odbywają się w murach naszej szkoły, a przecież podstawą edukacji jest relacja
i nawiązywanie kontaktu: uczeń – nauczyciel.

Przejście na zdalne nauczanie było dużym wyzwaniem zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Nauka zdalna okazała się o wiele bardziej męcząca niż przed tablicą. Tymczasem nikt nas nie przygotował do tego, żebyśmy uczyli zdalnie. Nie mieliśmy żadnych szkoleń z tego zakresu. Brak było konstruktywnych działań, które zaznajamiają nauczyciela oraz  ucznia z wirtualnym światem, a zwłaszcza z jego możliwościami w zdalnej edukacji. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu p. Jolanty Zielińskiej już 16 marca 2020r. rozpoczęto w Szkole Podstawowej w Jaźwinach naukę zdalną na Google Classroom. Dla wielu nauczycieli, zwłaszcza starszych, praca zdalna stała się wyzwaniem, głównie technologicznym, ale też emocjonalnym. Staraliśmy się wzajemnie wspierać i informować, wymienialiśmy się instrukcjami pokazującymi działania aplikacji, narzędzi online i platform do komunikacji.

W zdalnym nauczaniu najważniejszymi powinny być: zdrowy rozsądek, wyrozumiałość oraz troska – o uczniów, nauczycieli i rodziców. Rodzice też nie byli przygotowani na wyzwania, z jakimi od kilku tygodni się mierzą. Zadań jest tak dużo, że często do pomocy zaangażowani zostają właśnie oni. Chcąc zdać egzamin z nauczania zdalnego my nauczyciele będziemy starać się nie zrzucać edukacji na rodziców, ale dążyć do wspólnego osiągania celu jakim jest edukacja naszych uczniów, a państwa dzieci. Warto jest więc myśleć o tym, co my nauczyciele możemy zmienić, co poprawić, aby odciążyć rodziców. W naszej szkole wprowadziliśmy wiele zajęć na Google Classroom, aby w dobie pandemii koronawirusa, umożliwić bezpośredni kontakt uczniów z jak największą liczbą nauczycieli. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie wszystko w nauczaniu zdalnym jest idealne. To trudna sytuacja dla nas wszystkich, dlatego też liczymy na wyrozumiałość..
Bardzo dziękujemy Rodzicom oraz starszemu rodzeństwu uczniów za okazaną pomoc, zrozumienie i zaangażowanie, dzięki którym udało się nam przeprowadzić naszą szkołę do wirtualnej rzeczywistości e- learningu.
Kiedy ten trudny czas minie, szkoła ma szansę stać się bardziej nowoczesną, kreatywną, projektową, twórczą! Wiele zależy jednak od nas samych!
To, co się dzieje na naszych oczach, to przewrót w polskiej, ale też
i naszej jaźwińskiej edukacji. I może się okazać, że zostawiliśmy edukację tablicowo – kredową a zastaniemy e-lerningową!

Dziękujemy za przysłane zdjęcia i zapraszamy do obejrzenia galerii
”Nauka online  2020”,  która powstała dzięki inicjatywie  p. Jolanty Zielińskiej.

Beata Sutkowska

Jolanta Zielińska

RP
BohaterON

Kalendarz


« maj 2022 »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

  • 91
  • 1 154
  • 331 808
Skip to content