Home » Bez kategorii » MARSZ I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

MARSZ I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

19.10.2018r.

W związku z obchodami 100-lecia Niepodległości uczniowie wzięli udział w „Marszu Niepodległości” oraz „Biegu Niepodległości” zorganizowanym przez szkołę. Ubrani w biało-czerwone stroje z flagami w ręku wyruszyliśmy ze szkoły na stadion sportowy.Tam przed zawodami został odśpiewany hymn narodowy. Następnie odbyły się rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych, również z podziałem na płeć. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej biegali na 100 metrów (100-lecie), a starsi na 123 metry (lata niewoli) z przeszkodami (oj,łatwo wtedy nie było). Najlepsi otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy.

W kategorii dziewcząt młodszych złoty medal zdobyła Justyna Barnaś, srebrny medal Beata Kutrzuba, a brązowy Kamila Kusek.

W kategorii chłopców młodszych zwycięzcą został Michał Barnaś, srebro przypadło Wiktorowi Grzybowskiemu, a brąz zdobył Dawid Kusek.

W kategorii dziewcząt starszych złoto przypadło Karolinie Trzaskuś, srebrny medal zdobyła Julia Suchoń, a brązowy Sandra Kusek.

W kategorii chłopców starszych złoty medal otrzymał Józef Janus, srebrny – Jakub Kolak, a brązowy – Karol Kusek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu! (as)